Навигатор сайта (путь к странице)

Головна

Корисні посилання

Погода

Кнопка сайта

Олександрівська філія КЗ Олександрівське НВО №1

Статистика


День пам`яті жертв голодоморів PDF Друк e-mail
Вівторок, 25 листопада 2014, 17:45

21 листопада – День пам`яті жертв голодоморів.

В Олександрівському НВК №3 були проведені години- пам'яті.

Учні 6-А класу (класний керівник Мовчан А.В.) вшанували пам’ять безвинно замучених голодом і політичними репресіями людей. Під час виховного заходу, який мав назву «Такого ще земля не знала», учні декламували поезії про голодомор, переглядали презентаційні матеріали, зачитували листи-свідчення очевидців, прослухали молитву К.Мотрич «Хлібця!..», запалили свічку пам’яті жертвам Голодомору:

Не звільняється пам’ять,

Відлунює знову роками.

Я зітхну...

Запалю обгорілу свічу...           

Тему голодомору обговорювали на виховній годині й учні 6-Б класу із класним керівником Воєводіною Н.П. За мету  заходу Наталія Петрівна ставила навчити учнів сприймати різні життєві ситуації,  цінувати історію свого народу, виховувати повагу до старших людей, які стали свідками страшного періоду. Протягом виховної години проведена бесіда про події того часу. В ході розповіді вчителя були зачитані історичні факти, спогади очевидців подій..

«Збудуймо пам’яті негаснучий собор». Саме таку назву мав урок - пам’ять, проведений класними керівниками Дібровою А.Д. та Глушиною Н.Л. для учнів 7 та 8-Б класів.

В ході уроку звучали вірші, були названі причини голодомору, подавалися статистичні

відомості про справжню кількість жертв, використовувались презентаційні матеріали, демонструвались картини жахливих подій. . Особлива увага була звернена на  ікону,  рушники, вишиті  червоно-чорними нитками, свічки, шматок черствого хліба, кетяги червоної калини.

Класний керівник  11 класу Бабич Л.А. провела з учнями бесіду на тему «Україна пам’ятає! Світ шанує!». Під час заходу обговорювали питання причин голоду,  чому голодомор  є  геноцидом. Учні зачитували та коментували спогади очевидців, розглядали голодомор мовою фактів. Учні запалювали свічки та хвилиною мовчання вшанували померлих.

Тема голодомору є складною та драматичною, тому для кожної вікової к5атегорії слід вишукувати форми та методи подачі такого матеріалу.

Класний керівник 1-Б класу Коніченко Ю.О. , готуючи виховну годину  «Не кидайсь хлібом», врахувала психологічні та вікові особливості дітей. Юлія Олексіївна розповіла учням про часи, коли не було хліба, продуктів харчування. Діти з’ясували,  чому хліб називають святим, як вшановують його в Україні, який шлях від колоска до столу. Наприкінці виховної години першокласники сформували правила поведінки з хлібом, дізналися про акцію «Запали свічку.»

Класні керівники 4-А класу Халаїм Г.В. та 4-Б класу Чепурнова О.П. разом з бібліотекарем НВК Лушпай Л.М. провели урок –пам’яті  на тему: «І стоїть ще й тепер Україна, як  скорбота німа край могил...»  Урок складався із чотирьох частин:: «У той рік заніміли зозулі..» ( класні керівники ознайомили учнів із фактами, що спричинили той годод) ; «А діти пухли, з голоду марніли» (бібліотекар розповіла про дитячі долі та про факти людоїдства під час страшного лиха); «Запалімо скорботи свічу» ( перегляд презентації про голодомор та звернення до учнів, зберегти пам’ять про безневинно померлих) ;  «Наша пам’ять – це наша історія» (класні керівники, бібліотекар та учні запалили свічу скорботи та вшанували хвилиною мовчання загиблих під час голодомору 1932-1933 рр.)

Бібліотекар навчального закладу Лушпай Л.М. організувала змінну виставку в бібліотеці та на коридорі матеріалі, які розповідають про страшні події голодомору. На виставці були представлені свідчення очевидців, книги про голодомор в Олександрівському районі І.Д.Петренка, фотографії та картинки, що свідчать про той час та художні твори відомих авторів про період 1932-1933 рр.

Не звільняється пам’ять,
Відлунює знову роками.
Я зітхну… запалю обгорілу свічу,
Помічаю: не замки – твердині, не храми
Зкам’янілий чорнозем -
Потріскані стіни плачу.
Піднялись, озиваються в десятиліттях
З долини, аж немов з кам’яної гори
Надійшли. Придивлюсь:
Вкраїна, XX століття.
І не рік, а криваве клеймо – «33″.

 21 листопада педагогічний та учнівський колективи взяли участь у районному мітингу-реквіємі, що проходив біля пам’ятника жертвам голодомору. Діти стали учасниками покладання квітів та колосків до памятника.

переглянути фото...

 
 Створено за підтримки Щура В.О.
Редизайн Гуртового С.О.
© 2017 - 2019