Навигатор сайта (путь к странице)

Головна Халаїм Г.В. Розвиток критичного мислення на уроках у 4 класі

Меню

Как правильно класть плитку. Как класть плитку на стену быстро. Класть плитку своими руками. Как выбрать ламинат для квартиры. Какой лучше выбрать ламинат сегодня. Какого цвета выбрать ламинат. Как правильно клеить обои. Как клеить обои на потолок вертикально. Как правильно клеить углы обоями. Интересные самоделки своими руками. Качественные самоделки своими руками фото. Самоделки для дома своими руками. Как сделать потолок в доме. Чем лучше утеплить потолок дома на сегодняшний день. Утепление потолка дома своими руками. Бизнес идеи с минимальными вложениями. Успешные идеи малого бизнеса с нуля. Прибыльные бизнес идеи. Как сделать мебель своими руками. Сделать деревянная мебель своими руками. Сделать мебель своими руками видео. Опалубка для фундамента. Как сделать опалубку для фундамента быстро. Опалубка для фундамента купить.

Корисні посилання

Кнопка сайта

Олександрівська філія КЗ Олександрівське НВО №1

Статистика


Розвиток критичного мислення на уроках у 4 класі PDF Друк e-mail
Четвер, 26 лютого 2015, 20:25
Тема:  Розвиток критичного мислення на уроках  у 4 класі

Мета: Ознайомити учнів із поняттями і законами доброти, честі,справедливості;формувати у школярів найвищі людські цінності: ввічливість,милосердя, людську гідність, чуйність, любові і поваги до ближнього;виховувати почуття людської гідності, бажання духовновдосконалюватися;розвивати творчу уяву, мислення, пізнавальний інтерес.

Обладнання: технічні засоби, фонограми

пісень та мелодій, добірка прислів’їв, малюнок сонечка.

План проведення виховного заходу

І. Організаційний етап.

 1. Створення позитивного настрою.

2. Стимулювання та мотивація пізнавальної діяльності.

ІІ. Повідомлення теми і очікуваних результатів

Повідомлення теми і мети заходу.

Очікувані результати.

ІІІ. Основний етап.

1. Блок «Стежиною добра»

2. Блок «Гарні слова та гарні справи»

  3. Блок « Народна мудрість»

  4. Блок «Матуся»
ІV. Заключний етап.

1. Блок «Дерево добрих справ»

2. Блок «Творчі завдання»

3. Підбиття підсумку (Чи справдилися очікування?)

                                                                                 Хід заходу:

І. Організаційний етап.

1. Створення позитивного настрою.

Пропоную акцію:  - усім, хто посміхнеться, в подарунок гарний настрій! Посміхайтеся частіше;

- Давайте змінимо налаштування:

§  гарний настрій (100%),

§  оптимістичний настрій (100%),

§  постійний режим - усмішка,

§  за замовчуванням - життя вдалося!

Секрет успіху в житті - бути завжди в гарному настрої, найголовніший крок до невдачі - бути заручником свого поганого настрою.

2. Стимулювання та мотивація пізнавальної діяльності.

Вчитель:

 Доброго дня, любі діти! Я прошу Вас хвилинку постояти. Хай першими сядуть уважність та щирість, другими – сердечність та чуйність, а згодом – доброта та милосердя. Ви завагалися? А чому? Я не випадково зупинила Вас. Кожен на хвилинку замислився над чистими джерелами своєї душі.

Добро  і  Зло  -  це  зовсім  не  сусіди.
Живуть  вони  на  двох  материках.
На  першому,  де  Зло,  там  завжди  біди,
Там  де  Добро  -  приносить  щастя  птах...

В  країні  Зла  чорніє  день  і  нічка,
Росте  там  сад,  мов  хащі  в  бур'янах,
Тече  у  нім  зловісна  чорна  річка,
Що  не  насниться  в  найстрашніших  снах...
 Там  де  Добро  панує  -  там  усюди
Буяє  цвіт,  дерева  у  плодах,
І  в  мирі  там  живуть  скрізь  добрі  люди,
Не  знають,  що  це  "горе",  "зло"  і  "страх"...

Сміється  на  весь  світ  ДобрА  країна,
І  плаче  на  весь  світ  країна  Зла.
Завжди  Добро  хай  обира  людина,
Щоби  у  щасті  й  радості  жила!..

ІІ. Повідомлення теми і очікуваних результатів

1. Повідомлення теми і мети заходу.

Вчитель:

Поверніться, будь-ласка, один до одного, покладіть долоні своєму товаришу. Ви відчуваєте тепло його руки. Це тепло його серця і тепло душі. Воно зігріває Вас, так як і багатство Ваших душ може зігріти ближнього.

Розпочинається година доброти,

Тож прошу Вас серця свої відкрити,

Щоб зрозуміти і запам’ятати,

Лише з добра усе бере початок!

Мудрець сказав: «Краса врятує світ!»

Але уже на протязі століть

Панує істина проста:

«Наш світ рятує доброта».

2. Очікування результатів.

Будь ласка на аркушах, які знаходяться у вас на партах напишіть чого ви очікуєте від нашого виховного заходу.

 

 

ІІІ. Основний етап.

1. Блок «Стежиною добра»

Вчитель:

Доброта – найбільша цінність нашого життя. Так, це саме та якість, що коштує так дешево, але цінується так дорого. Її не можна купити ні за які гроші, вона по краплиночці виховується змалечку, її вбирає дитина з молоком матері і на протязі усього життя дарує світу. Діти, спробуймо поміркувати разом. На що, на Вашу думку, схожа доброта?

(Діти висловлюють свої думки)

Так, і мені здається, що вона схожа на тепле, ласкаве, усміхнене сонечко. (Вчитель вивішує на дошку сонечко, на якому у вигляді усмішки написане слово «доброта»).

Скажіть мені, будь ласка, а яку людину можна назвати доброю? (Учні відповідають).

2. Блок «Гарні слова та гарні справи»

Вчитель:

Скажіть, діти, а доброта зажди справжня? Зараз Вам однокласники зачитають невеличку розповідь, а Ви спробуйте здогадатись, де прояв дійсної доброти, а де лише було одягнуто її маску.

Учень зачитує розповідь:

Серед поля стоїть маленька хатинка, її побудували, щоб у негоду люди могли сховатись і пересидіти у теплі. Одного разу серед літнього дня захмарило, і пішов дощ. А в лісі було в цей час троє хлопців. Вони сховалися в хатинці й дивилися, як із неба ллє дощ, як з відра. Коли бачать: до хатини біжить ще один хлопчик. Незнайомий. Мабуть, з іншого села. Одежа на ньому мокра, як хлющ. Він тремтить від холоду.

І ось один із тих хлопчиків, що сиділи в сухому одязі, сказав: «Як мені тебе шкода». Другий теж промовив красиві жалісливі слова: «Як страшно опинитись у зливу серед поля. Мені шкода тебе!». А третій не сказав ні слова. Він мовчки зняв із себе сорочку і подав її змокрілому хлопчику! Той скинув мокру сорочку та одягнув суху.

(Обговорення прослуханого)

Вчитель:

- Діти, скажіть, хто , на Вашу думку, проявив справжню доброту?

- Чи завжди гарні слова і гарні справи співпадають?

(Учні міркують і висловлюють свої думки)

Вчитель: (підводячи підсумок)

Так, дійсно, справжня доброта німа. Людина, яка робить добро за велінням серця, ніколи не буде вихвалятися цим, хизуватись своїм вчинком перед іншими.

3. Блок « Народна мудрість»

Вчитель:

Із давніх-давен гарні стосунки між людьми, взаємопідтримка, милосердя були основними у житті. І про це говорить народна мудрість. Подивіться уважно на дошку і спробуйте віднайти другу половинку прислів’їв.

Доброго тримайся

 

зла сподівайся.

Робиш добро

той і собі має.

Добро закарбовуй на камені,

поганого цурайся.

робиш зло

а лихим і в двері не ввійдеш.

Хто людям добра бажає,

не кайся,

Велике діло

а зло записуй на снігу.

Добрим словом мур проб’єш,

добре слово.

 

Вчитель:

Сьогодні майже кожна людина має можливість спілкуватися у соціальних мережах Інтернету, або просто висловлювати власну думку у так званому статусі будь-якої сторінок, чи то у Контакті, чи у Однокласниках та ін.  Діти, а чи підготували Ви, на моє прохання, вислови з соціальних мереж про добро і доброту?  Як ви гадаєте, що таким висловом хотіла сказати людина?

Приклад:

(Діти зачитують знайдені афоризми; учитель дякує учням)

4. Блок «Матуся»

Вчитель:

Діти! Вам уже по 13 років, ви народилися і живете у світі людей, кожен день Вас оточують десятки людей, знайомих і незнайомих. Серед них Ваші вчителі, Ваші рідні і друзі.

Підкажіть, а чи можете Ви назвати ту людину, яка по відношенню до Вас найдобріша, яка щоденно, щохвилинно, що секунди виявляє свою любов, турботу, яка дарує Вам доброту і нічого не чекає у відповідь.

(Вихователь підводить дітей до відповіді; діти відповідають, що це мама).

Вчитель:

Так, мої любі, це Ваша матуся. Це вона з першої хвилини життя схиляється над Вами, це вона в тривозі і надії вдивляється у Ваші оченята, сподіваючись і прагнучи щастя для Вас.

(Міркування дітей)

Вчитель:

Материнська любов найсвятіша. Та, на жаль, не всі і не завжди ми уміємо її оцінити. Як рідко ми задумуємося над тим, що необачно зронене слово залишає рубець у душі найріднішої людини, вибілює її коси та розсипає зморшки на чолі.

(Перегляд презентації «Все для матусі»)

Вчитель:

Будь ласка прийдіть сьогодні додому і обов’язково посміхніться любій матусі, обійміть її, приголубте і скажіть, що ВОНА для Вас найкраща у світі.

ІV. Заключний етап.

1. Блок «Дерево добрих справ»

Вчитель:

Діти, підкажіть, доброта – це якість людини, що дається при народженні, чи її потрібно виховувати?

(Діти висловлюють свої думки).

Я також довго думала над цим питанням і дійшла до висновку, що людина повинна постійно удосконалювати себе на протязі життя.

Відсьогодні у нашому класі буде поряд з Вами жити «дерево добрих справ». Воно допоможе нам планувати важливі справи, які ми запишемо на листочках. Весною і влітку дерево буде зеленим, восени – жовтим, а взимку – білосніжним. Надворі початок весни, і наше дерево доброти сьогодні вперше одягнеться у зелене вбрання. Я пропоную кожному взяти один листочок і записати ту добру справу, яку Ви плануєте зробити навесні. Коли ж ці справи будуть виконані, листочки замінимо на нові. Беріться до роботи.

(Учні пишуть свої задуми)

(Деякі учні на прохання вчителя зачитують свої записи)

Вчитель:

Ну що ж, нехай тоді оживе наше «дерево надії, ласки і добра».

 

 

Творче завдання «Співзвучність»

Два учні стають спинами одне до одного. За сигналом учителя вони починають розходитися. Ідучи кожний у свій бік, учні мають постаратися (без будь-якого стороннього сигналу) одночасно обернутися і посміхнутися одне одному. Вони повинні самостійно визначити мить, коли слід обернутися.

Творче завдання «Місток»

Учитель крейдою малює на підлозі дві паралельні
лінії, відстань між якими дорівнює 30 см. На цей «місток» з обох боків стають два учні. Під «містком» тече «бурхлива гірська річка». Учні мають домовитись між собою, як їм перейти місток» і не зіштовхнути одне одного в «річку». Дозволяється користуватися лише жестами і мімікою.
 

Вчитель:

Ми переконалися у тому, що досягти взаєморозуміння в стосунках можна, лише дотримуючись певних норм у спілкуванні. Про це варто пам'ятати щодня. Тому щоранку, вирушаючи в школу, не забувайте взяти із собою «валізу чемності».

Творче завдання «Валіза чемності»

Учитель малює на дошці великий чотирикутник — «валізу». Учні починають збирати до неї необхідні «речі» —добрі почуття і риси характеру, які слід плекати у собі. Школярі називають усе, що, на думку групи, допомагає людині у спілкуванні з оточуючими, а учитель записує відповіді на тлі чотирикутника.
Список орієнтовних відповідей:

Доброзичливість; тактовність; доброта; справедливість;миролюбність;життєрадісність;почуття гумору; врівноваженість; чесність; чуйність; порядність; співчуття; повага; щирість.


Заключне слово вихователя:

А іще менш важливим є уміння дотримуватись даного слова, бо з цього починається довіра до вас. І якщо ви протягом сьогоднішньої розмови відчули, що досі поводилися не так як годиться справжньому товаришеві, і вирішили виправити свої помилки, то це плюс. Адже головне – вчасно усвідомити свою помилку, подивитися на себе критично; і разом спробувати знайти шляхи подолання труднощів у спілкуванні.

Що найціннішого є у житті,

І найдорожчого за все на світі,

То – доброта, запам’ятайте діти,

І хай вона крокує по землі.

Цінніша перлів, золота і слави,

Вона єдина зігріває нас,

Така одвічна, мудра , нелукава,

Пригорне кожне серце повсякчас.

А ми сьогодні, поєднавши руки,

Запалюємо свічку доброти,

Її вогонь освітлює стежину

Й допомагає впевнено іти.

Любіть життя, несіть в долонях світло,

І відкривайте душі для добра,

І буде янгол щиро Ваш радіти,

І доторкнеться вашого плеча.

Пісня «Людина починається з добра» (передача свічки)

2. Підбиття підсумку (Чи справдилися очікування?)

Вихователь:

         Давайте повернемося до наших аркушиків, де ми записували наші очікування на початку виховної години, та переконаємося чи справдилися вони.

         (Діти зачитують свої очікування та коментують чи справдилися вони)

Ну що ж, любі діти. Підходить до завершення наша виховна година. Я вірю в те, що від сьогодні стала добрішою кожна дитина. Я вірю, що запалений вогник доброти поселиться у ваших серцях і з ним ви будете іти по житті до своєї мети. Нехай любов земна і доброта сердечна

Завжди крокують поруч з Вами у житті.

 



Створено за підтримки Щура В.О.
© 2017 - 2019