Навигатор сайта (путь к странице)

Головна Глушина Н.Л. Інноваційні форми методичної роботи

Меню

Как лечить гастрит быстро. Как лечить гастрит желудка дома. Как лечить гастрит народными средствами. Лечение и профилактика кариеса. Быстрая профилактика кариеса зубов. Профилактика кариеса у взрослых. Питание во время беременности. Какое правильное питание во время беременности. Режим питания во время беременности. Почки симптомы болезни. Главные признаки болезни почек. Питание при болезни почек. Как доставить удовольствие девушке. Как доставить девушке больше удовольствия днем. Как доставить максимум удовольствия девушке. Грудные мышцы в домашних условиях. Быстрые домашние упражнения для грудных мышц. Тренировка грудных мышц. Йога для начинающих видео. Качественная йога для беременных. Уроки йоги для начинающих. Народное лечение простата. Главные средства лечения аденомы простаты. Лечение простатита и аденомы простаты.

Корисні посилання

Погода

Кнопка сайта

Олександрівська філія КЗ Олександрівське НВО №1

Статистика


Інноваційні форми методичної роботи PDF Друк e-mail
Середа, 25 березня 2015, 23:40

Інноваційні форми методичної роботи

Уже давно ввійшли в практику роботи вчителів уроки з активними формами навчання. А зараз усе популярнішим стає інтерактивне навчання. І не тільки під час уроків. Учитель, так як і учень, повинен постійно вчитися, удосконалювати свою професійну майстерність, пробувати творити, ділитися своїми здобутками з колегами школи.

Із практики видно, що з метою ознайомлення вчителів з інтерактивними методами, вироблення в них позитивного ставлення до інтерактивних технологій навчання, зацікавлення в їх використанні, необхідно проводити методичні оперативки, педради, засідання шкільних методичних об’єднань, семінари - практикуми з педагогіки і психології у формі тренінгів, ділових ігор, з використанням інтерактивних методик.

Такі інтерактивні заняття будуються відповідно до структури інтерактивного уроку.:

1.     Мотивація. Дорослі, як і діти , ефективно вчаться, якщо їх переконати, що це справді їм потрібно.

2.     Подання теми та мети заняття. Дуже важливо, щоб усі учасники навчального процесу сприйняли мету заняття як свою особисту.

3.     Надання необхідної інформації. Це може бути міні-лекція, ознайомлення з теоретичним матеріалом за допомогою роздаткового матеріалу, виступ – презентація домашнього завдання.

4.     Інтерактивна вправа – центральна частина уроку. Найчастіше це робота в групах. Але на методичних заняттях для педагогічних працівників необхідно всі елементи заняття проводити з допомогою різноманітних інтерактивних вправ, щоб ознайомити вчителів з методикою їх проведення.

5.     Презентація результатів роботи. Бажано, щоб кожен член групи брав участь не тільки в обговоренні проблеми, а й у представленні результатів роботи: кожен подає певну частину інформації, використовуючи виготовлену разом наочність: схеми, таблиці, алгоритми.

6.     Підбиття підсумків. Наприкінці заняття слід повернутися до очікуваних результатів, оголошених на початку 

заняття. Чи здійснилися очікування?

 

Під час таких методичних заходів використовуються різні технології.

·        « Очікування».

 ·        « Море сподівань»:

1.     Написати на картках – корабликах з клейкими папірцями кількома словами свої очікування від заняття.

2.     По черзі наклеїти їх на плакат із заздалегідь намальованим морем на березі Надій. При цьому озвучуючи свої думки.

 

·        « Криголам». Мета : познайомити учасників одне з одним, створити умови для ефективної праці, доброзичливу атмосферу. Учасникам пропонують:

-         назвати своє ім’я;

-         назвати своє улюблене заняття;

-         з якою квіткою себе асоціюєте?

·        « Мозаїка».

1.     Кожна група отримує дидактичний матеріал, в якому є інформація з різних аспектів. Завдання: опрацювати інформацію так, щоб можна було навчити інших.

2.     Необхідно повернутися в свої групи.

3.     Провести взаємо навчання в парах.

4.     Кожна група по черзі презентує свої знання, даючи відповіді на запитання, поставлені на аркушах, що лежать на столі.

·        « Порожнє крісло».

Дана методика використовується , щоб з’ясувати ставлення вчителів до конкретної проблеми. На трьох стільцях прикріплено аркуші паперу, на яких написано різні думки щодо однієї проблеми.

1.     Вам необхідно обрати одну думку, яка відповідає вашим поглядам.

2.     Станьте біля обраних вами карток.

3.     У крісла сідають представники кожної групи по черзі. Починають дискусію, аргументуючи свою думку. В порожнє крісло може сісти кожен. Право голосу мають лише ті, хто сидить у кріслі.

·        « Плюси і мінуси».

Аркуш зошита розділити вертикально  лінією навпіл, зліва поставити « +», а справа « - ». Усім пропонують зліва написати епітети, які вчитель зазвичай застосовує до учнів, котрі не знають матеріалу, не виконують домашнього завдання, тобто негативні характеристики. Справа – позитивні.

Припустімо, зліва записано: лінивий, неохайний, пасивний, недисциплінований, неуважний.

А справа – винахідливий, активний, уважний, розумний, працьовитий.

Це завдання – тест допомагає зрозуміти, якого учня ми хочемо бачити перед собою, - це по-перше. А по-друге, які недоліки дітей в даний час перешкоджають нам у нашій роботі.

Інноваційні форми і методи методичної роботи:

·        Передбачають моделювання реальних педагогічних ситуацій. Спільне розв’язання проблем на основі аналізу обставин.

·        Сприяють створенню атмосфери співробітництва, взаємодії.

·        Допомагають учителю стати справжнім лідером дитячого колективу.

Під час таких методичних заходів педагоги вчаться бути демократичними, активно спілкуватися з іншими, критично мислити, приймати продумані рішен

 Створено за підтримки Щура В.О.
© 2017 - 2019