Навигатор сайта (путь к странице)

Головна Сторінка психолога Психологічна просвіта (Бесіда для батьків) «Як допомогти дитині в період дорослішання»

Корисні посилання

Погода

Кнопка сайта

Олександрівська філія КЗ Олександрівське НВО №1

Статистика


Психологічна просвіта (Бесіда для батьків) «Як допомогти дитині в період дорослішання» PDF Друк e-mail
Четвер, 14 квітня 2016, 07:51
 Кожна людина у своєму житті пройшла через перехідний вік – критичний етап у процесі дорослішання ,що іноді називають підлітковим періодом. Тривалість перехідного періоду залежить від фізіологічних особливостей організму,від того,коли він досягає своєї зрілості. Зараз вчені стверджують ,що перехідний вік починається з 10-12 років.
Перехідний вік – це дуже бурхливий і повний несподіванок час. Саме на цьому етапі відбуваються емоційні ,соціальні і фізичні зміни,що шокують і доводять до відчаю багатьох батьків.
Не таємниця,що дорослі не завжди вміють встановлювати довірливі взаємини з дітьми, «обходити підводні камені» у вирішенні проблем. Найпоширенішими помилками батьків у взаєминах з дітьми є нав'язування власної думки або способу дії,зневажливе ставлення до оточення дитини,ігнорування проблем статевого дозрівання. Часом батьки забувають своє дитинство й себе в юності, й тому не розуміють власних дітей,їхніх вчинків.
Підлітковий період – це лише перехід від дитинства до дорослого життя. Не забувайте сіяти в серцях Ваших дітей відповідальність,самостійність,незалежність.
В цей період відбуваються емоційні зміни(хто я?; які мої цінності і переконання?); соціальні зміни (інтерес до протилежної статі,пошук нових друзів,настрій,думки,манера поведінки,яка постійно змінюється); фізіологічні (можуть відчувати страх в період статевого дозрівання і т.д.)
Дитина набуває впевненості у собі під впливом батьківської любові. Тому,частіше говоріть дитині,що любите її,обіймайте та цілуйте її. Якщо Ви вважаєте,що такі ласки доступні тільки дітям,Ви глибоко помиляєтеся. Дорослі діти мають не меншу потребу в цьому. Намагайтеся більше приділити своєї уваги дитині. Адже в цей час Вашій дитині потрібна увага. Діліться своїм життєвим досвідом. Залучайте дітей до трудових сімейних заходів. Це допоможе їм відчути,що їм довіряють та цінують.
На початку,у деяких до початку підліткового віку,навчальна діяльність втрачає своє основне значення у психічному розвитку дітей. Батьки повинні бути готові до того,що,якщо не допомогти дитині в цей період, може відбутися зниження інтересу до навчання. Підлітки починають виробляти свої власні погляди про значущість навчання. Тому велика роль належить батькам,які мають допомогти сформувати певні поняття,мотиви навчання: «Яким я стану-залежить тільки від мене.» Виявляйте глибоку зацікавленість до навчання Ваших дітей.
У дітей цього віку на перший план виходять стосунки з однолітками. Вони хочуть почуватися частиною колективу,бути визнаними. Заради отримання авторитету дехто вдається до різних несподіваних вчинків,тому частіше приділяйте увагу своїм дітям.
Головне – запевнити дитину в тому,що Ви завжди поруч,підтримаєте,допоможете. Пам'ятайте: якщо дитину підтримують,вона вчиться впевненості в собі. Дивіться на дитину з любов'ю і впевненістю. Частіше торкайтеся дитини,просто кладіть руку на плече. Будьте прихильні до дитячих проблем. Виряджайте дитину до школи тільки з позитивними емоціями. Незважаючи на всі життєві негаразди,розвивайте емоційну сферу дитини. Не забувайте,що Ви є зразком для Вашої дитини у всьому!
 Створено за підтримки Щура В.О.
Редизайн Гуртового С.О.
© 2017 - 2019