Навигатор сайта (путь к странице)

Головна

Меню

Как лечить гастрит быстро. Как лечить гастрит желудка дома. Как лечить гастрит народными средствами. Лечение и профилактика кариеса. Быстрая профилактика кариеса зубов. Профилактика кариеса у взрослых. Питание во время беременности. Какое правильное питание во время беременности. Режим питания во время беременности. Почки симптомы болезни. Главные признаки болезни почек. Питание при болезни почек. Как доставить удовольствие девушке. Как доставить девушке больше удовольствия днем. Как доставить максимум удовольствия девушке. Грудные мышцы в домашних условиях. Быстрые домашние упражнения для грудных мышц. Тренировка грудных мышц. Йога для начинающих видео. Качественная йога для беременных. Уроки йоги для начинающих. Народное лечение простата. Главные средства лечения аденомы простаты. Лечение простатита и аденомы простаты.

Корисні посилання

Погода

Кнопка сайта

Олександрівська філія КЗ Олександрівське НВО №1

Статистика


Правила які не складно запам'ятати та яких потрібно дотримуватися коли ти залишаєшся вдома сам. PDF Друк e-mail
П'ятниця, 15 січня 2021, 08:23

Один вдома

Найімовірніше, ти вже давно залишаєшся вдома один і добре знаєш усе, що тобі наказують у таких випадках батьки, йдучи з дому. Як у мультфільмі про вовка й сімох козенят, де коза співала дітям: «Ви на сім замків зачиняйтеся, лиш на голос мій озивайтеся ». Саме так і потрібно робити! Є кілька правил, які нескладно запам’ятати та яких потрібно твердо дотримуватися коли ти залишаєшся вдома сам.

Коли чуєш дзвінок у вхідні двері, ніколи не відчиняй відразу ж. Якщо у дверях є вічко, - обов’язково подивися хто прийшов.

Але знай, що грабіжники можуть прийти і в поліцейській формі, і в білому халаті лікаря швидкої допомоги. Якщо ти побачиш крізь вічко, що людина у формі, проте ти її не викликав, нізащо не відчиняй.

Немає вічка – голосно запитай: «Хто це?» Якщо голос за дверима тобі незнайомий, не відчиняй.

Навіть якщо ця людина каже, що вона слюсар, все одно не відчиняй. Не перемовляйся ні з ким через двері.

Напевно  тато й мама залишили тобі свої номери телефонів.

Зателефонуй їм обов’язково.

Вони обов’язково підкажуть, що треба робити. Якщо нікого з дорослих сусідів немає вдома, а незнайома людина наполягає на тому,що її потрібно впустити, то зателефонуй 102 до поліції.

Щоб злодії не потрапили до квартири за допомогою відмички (інструмента, яким відкривають дверний замок замість ключа), закривайся на замок, який відмикається тільки зсередини.

Такий замок злодії відімкнути не зможуть.

Якщо грабіжники намагаються вдертися до квартири, знаючи,що ти вдома один, а телефону не маєш, стукай сусідам, виходь на балкон, кричи кому-небудь із людей на подвір’ї  чи сусідам,  щоб привернути увагу.

Найголовніше – нічого не бійся! Адже ти розумний, сміливий та винахідливий!

Незнайомці на вулиці

Вулиця теж може бути небезпечною зоною, де потрібно бути обережним та обачним.

Особливо усе це стосується зустрічей із незнайомими людьми, що виявляють до тебе увагу й цікавість.

Запам’ятай! Люди з недобрими намірами, нехай це будуть чоловіки чи жінки, намагатимуться втертися до тебе в довір’я, привабити до себе й заприятелювати з тобою.

Їхні розповіді й спроби заманювання можуть бути правдоподібними: що це твоя мама послала його чи її за тобою, або прохання про допомогу – довести до дому чи перевести через дорогу…

Навіть назвуть твоє ім’я. Не вір ні нікому!Прізвище та ім.,я легко дізнатися, запитавши про це будь-якого твого однокласника або просто підслухавши на вулиці, як саме до тебе звертаються інші.

Не довіряй усім без розбору! Не піддавайся на жодні вмовляння чи скарги незнайомих людей. Це може бути дуже небезпечно для тебе! Стережись!

Дотримуйся таких правил:

Ходи тільки людними вулицями.

Не ходи один, із школи намагайся завжди повертатися з друзями.

Увечері не ходи темними вулицями та не повертайся додому незнайомою дорогою.

Якщо ти засидівся в гостях у друга й повертаєшся додому пізно, не йди один, а зателефонуй батькам.

Не підходь до машин, які зупинилися поблизу, особливо якщо водій або пасажири просять тебе підійти.

Але, припустімо,незнайомцеві все-таки вдалося схопити тебе за руку,і він

не відпускає тебе. Що робити в цьому разі?Як правило, викрадачі дітей намагаються не привертати до себе уваги. І якщо навіть незнайомець схопив тебе за руку, то, найімовірніше, він не підвищує голосу й тим паче не кричатиме, а продовжуватиме говорити дуже тихо. Запам’ятай – це хитрування,яке розраховане на те, що ти посоромишся закричати й покликати на допомогу.

Тільки не кричи: «Відпусти, мені боляче!» або «Я з тобою не піду!»Тому що люди, які перебувають поблизу, можуть подумати, що з тобою спілкується твій тато, старший брат або родич, а ти просто шкодлива й неслухняна дитина. Кричати слід, звертаючись до інших людей, так: «Я його не знаю, він до мене пристає!» або «Допоможіть, це незнайомий чоловік, він мене тримає!»

Що ти можеш зробити ще в такій ситуації? Та все що завгодно – брикатися, бий зловмисника ногами й портфелем.

Запам’ятай: у таких випадках усі правила пристойності СКАСОВУЮТЬСЯ.

Підготувала сестра медична Бондар О.К.

 Створено за підтримки Щура В.О.
Редизайн Гуртового С.О.
© 2017 - 2019