Міністерство освіти та науки України
Олександрівська загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №3
Активізація пізнавальної діяльності
учнів під час диференціації та
самостійної роботи
Вчитель математики
вищої кваліфікації
Чорна А.А.
Щоб дитина була
зацікавлена в навчанні,
їй необхідне багате,
різноманітне, приваблююче,
інтелектуальне життя.
(Василь Сухомлинський)
Перед учителем математики стоїть завдання не лише дати учням міцні знання, а і розвинути їх мислення, зацікавивши вивчення математики, активізувати їх пізнавальну діяльність привчати працювати самостійно, щоб закінчивши школу, вони могли самостійно підвищувати свою кваліфікацію в майбутній трудовій діяльності.
Найчастіше діти йдуть до школи для спілкування з друзями, учителем. Найвищу радість і задоволення вони відчувають від праці, яка дає їм можливість розкривати себе, свої здібності, можливості. Тому зміст навчальної дисципліни – це лиш матеріал, вивчення якого допоможе розкритися особистості дитини.
Найбільша цінність – це особистість дитини; все, що робиться, робиться для неї, для її навчання, виховання, розвитку. А розкрити особистість учня можна, якщо вчитель іде на урок не лише зі знаннями навчального матеріалу, методів і прийомів навчання, набором задач і вмінням їх майстерно розв’язувати, але і різноманітними та цікавими способами організації праці учнів.
Пошук і вибір форми організації діяльності на уроці тісно пов’язані з роботою з формування навичкою спостереження аналізу, узагальнення, конкретизації, вміння будувати гіпотези, робити висновки, відстоювати свою точку зору, оперувати не тільки маленькими “порціями” навчального матеріалу, але й знаннями, отриманими під час теми цілком.
|